
Mineraler til husdyr
Tilskuddsfôr til husdyr
Mineral-Expressens sortiment av tilskuddsfôr er optimalt tilpasset. Riktig bruk øker dyrenes motstandskraft mot sykdommer, og sikrer god produksjon. Tillskuddsfôr er en billig forsikring for god dyrehelse.
-
Naturmine Hefe ADE mineraler til alle typer husdyr.
-
Naturmine Hefe ADE, Naturmine El Mare og Codibloc Sau og Storfe. Codibloc Organisk til økologisk produksjon.
-
Vitaminblanding Naturmine El Vita. Inneholder A-D-E-B-pro plex, vombeskyttet selen og den effektive Levabon Rumen E autolysert gjær for bedre utnyttelse av grovforet og økt produksjon og helse.

Naturmine Hefe ADE mineraler til alle typer husdyr. Naturmine Hefe ADE er tillatt i økologisk produksjon. Mineralene inneholder blant annet Levabon Rumen E en autolysert gjær.
Disse tilskuddene vil ha innvirkning på foropptak som gir bedre forutnyttelse og produksjon.
Brosjyre Hefe
Brosjyre Grape
Tilskuddsfor til sinku, kviger og ammeku som kan benyttes til økologisk produksjon. Inneholder Levabon Rumen E en autolysert gjær som er effektiv for vomfunksjon samt viktige vitaminer og sporstoffer.
Brosjyre
Vitaminer til drøvtyggere. En spesialblanding av Vitaminer og vombeskytte B pro plex, vombeskyttet selen samt den autolyserte yeasten Levabon Rumen E.
Brosjyre
Naturmine Universal slikk 25 kg slikkebøtte inneholder Mineraler og Vitaminer for storfe, sau, geit og hest. Kan også benyttes i økologisk produksjon.
Naturmine Universal Slikk inneholder organisk selen.
Ecomine Storfe /Storfe Mg-rik er to typer mineral og vitaminblandinger til bruk på storfe. Leveres i 25 kg sekk.
Brosjyre
Stabi K forebygger mot diare og har veldig god effekt mot diare på kalv. Blandes i enten melk eller vann.
Forebyggende 15 gram pr måltid.
Ved diare 30 gram pr måltid.
Brosjyre
Codibloc Sau og Storfe 22 kg slikkebøtte inneholder Mineraler og Vitaminer for storfe, sau og geit.
Fordeler
•Praktisk måte for en fullstendig mineralisering av dyr, spesielt under beite
•Inneholder sporstoffer under svært tilgjengelig former (sinksulfater, mangan)
Og
•Vitaminer A,D 3 ,E som bidrar til å forbedre veksten og vedlikehold av dyrene
Formulering basert på mais for å forbedre smaken
Codibloc Organisk 22 kg slikkebøtte
inneholder Mineraler for storfe,sau og geit.
Fordeler
• Mineralfôring av dyr i økologisk landbruk uten daglig håndtering.
• Fosfor høyt tilgjengelig for vomfloraen (monokalsiumfosfat), bidrar til bedre fôreffektivitet.
• Sporstoffer som bidrar til god vekst og vedlikehold av dyrene.
• Høyt innhold av jod og selen.
Naturmine Peckstone 8 kg
Miljøberikelse til høner-kylling-kalkun og and.
Mineraler og Vitaminer til høner,kylling,kalkun og and.
Nettovekt: 8 kg
Løsningen for risikostyring av mykotoksin.
Mycofix® produktlinje representerer spesialutviklede fôrtilsetningsstoffer som beskytter dyrehelsen ved å deaktivere mykotoksiner som finnes i forurenset fôr. Mycofix® er egnet til bruk i fjærkre, svin og drøvtyggere, samt fisk og reker.
Brosjyre
Ecomine Storfe /Storfe Mg-rik er to typer mineral og vitaminblandinger til bruk på storfe. Leveres i 25 kg sekk.
Brosjyre
Stabi K forebygger mot diare og har veldig god effekt mot diare på kalv. Blandes i enten melk eller vann.
Forebyggende 15 gram pr måltid.
Ved diare 30 gram pr måltid.
Brosjyre
Full Mineral + sink + gjær ble formulert for å gi dyr et høyere sinkinnhold og andre mineraler.
Dyregrupper: Kalv, melkeku, storfe, sau, lam og geit, hest. "I tillegg til andre mineraler inneholder produktet et høyt innhold av sink". På grunn av sinkmangel vil alle husdyr ha flere symptomer som veksthemning, reduksjon i fruktbarhet, forverring av hovstruktur, ulltap, hudlesjoner og beinsykdommer.
Vita-Mineral Block gir mineraler, vitaminer og salt til dyr i alle aldre og raser. Mineraler, vitaminer og saltmangel kan forårsake: tap av matlyst, langsom vekst, lave laktatnivåer og kompleksiteter med fruktbarhet samt skape et svakt immunsystem som gjør dyret mer sårbart for sykdommer.
Kobberfrie slikkesteiner er formulert for sensitive saueraser. Den inneholder D-vitamin, kalsium og fosfor, akselererer utviklingen av skjellett og forhindrer rakitt.
Selen og E-vitamin bidrar til muskelvekst. Sheep Blokk øker sauens fruktbarhet og forhindrer problemer etter fødselen.
Den inneholder mer sink og kobolt, selen og Vitamin A, D, E for lam.